Skip to content

Metoda British Wawer

British Wawer jest to miejsce przyjazne nauce języków obcych, w którym nauczamy pokolenia pasjonatów języka angielskiego. Uczą się u nas całe rodziny – od półrocznych dzieci po dorosłych. W British Wawer w centrum naszej uwagi zawsze jest słuchacz i jego potrzeby językowe.

british-wawer4-min

Mając to na uwadze dobieramy sposób nauczania i metodę w zależności od
preferencji i zainteresowań naszych słuchaczy bazując na 5. filarach.

british-wawer8-min

Game-based learning. Na każde zajęcia wybieramy gry językowe dostosowane do tematyki zajęć. W British Wawer posiadamy pokaźną kolekcję gier językowych. Nic nie jest w stanie zaktywizować mózg do nauki na zajęciach tak, jak angażująca gra. Podczas grania włącza nam się szybka reakcja, lepsza koncentracja, motywacja wygranej lub zdobycia punktów, rywalizacja, a zarazem współpraca z innymi.

Grając w grę zaczynamy mimochodem mówić po angielsku i zapominamy o wszystkich zahamowaniach, wstydach i barierach, często towarzyszących nauce języka obcego. Nasi kursanci uwielbiają nasze gry językowe.

Technology in the classroom. Nasi Lektorzy dbają o to, aby na każdych zajęciach materiał językowy był wprowadzony za pomocą nowoczesnych technologii, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia naukę. Są to cyfrowe podręczniki, aplikacje, edukacyjne strony internetowe, tablice interaktywne, e-learning, co sprawia, że z językiem pozostajemy w stałym kontakcie poza granicami klasy językowej. 

Dostosowując się do obecnej sytuacji w British Wawer oferujemy kursy językowe w 3 różnych formatach– stacjonarnie, online oraz hybrydowo (część osób znajduje się na sali lekcyjnej, a część osób znajduje się online). Korzystamy z formy hybrydowej, jeśli jest taka potrzeba ze względu na wyjazd, chorobę, kwarantannę, co sprawia. Dzięki formule hybrydowej, nasi słuchacze nie tracą żadnych zajęć. Każdy nasz słuchacz otrzymuje dostęp do dziennika elektronicznego Langlion, w którym znajdują się dodatkowe materiały z kursu, podsumowanie zajęć, oceny oraz komunikacja z Lektorem prowadzącym.

Structure-based learning. W British Wawer niemalże wszystkie nasze kursy grupowe opierają się na podręcznikach renomowanym wydawnictw, tj Oxford, Macmillan i Pearson.Podręcznik daje nam usystematyzowany i przemyślany zakres tematów i związane z nim słownictwo oraz materiał gramatyczny. Doświadczony Lektor British Wawer umiejętnie pracuje z podręcznikiem dobierając i selekcjonując tematy, które są interesujące, wymagane i potrzebne dla danej grupy.

Assessment. W British Wawer mierzymy postępy swoich słuchaczy za pomocą różnych i niekonwencjonalnych form testowania, tak aby nasi kursanci mogli zweryfikować swoje postępy i zobaczyć, czego się nauczyli. Na koniec pierwszego semestru, a później roku nasi słuchacze dostają podsumowanie w postaci opinii semestralnej i rocznej od Lektora prowadzącego. Na koniec kursu każdy kursant otrzymuje Certyfikat potwierdzający ukończenie danego poziomu.

Relationships. W British Wawer mocno wierzymy w siłę relacji międzyludzkich i dlatego budujemy nasze relacje z kursantami nie tylko poprzez ich udział w zajęciach, ale również poprzez różne spotkania językowe, tj Pub Quizy w lokalnych restauracjach, pikniki językowe, happeningi kulturowe dla dzieci i ich rodziców oraz letnie i zimowe półkolonie dla dzieci. Ponadto, British Wawer mieści się w brytyjskim domku w zacisznym Aninie, co dodatkowo ułatwia wprowadzenie luźnej i nieprzymuszonej atmosfery oraz sprzyja skupieniu się i maksymalnemu wykorzystaniu czasu na naukę języków.

british-wawer26-min

Koncentrując się na 5. powyższych elementach, na zajęciach w British Wawer stosujemy zasadę:

  • English-only (chyba że użycie języka rodzimego jest uzasadnione) oraz
  • nauczania 4 umiejętności, tj mówienia, słuchania, czytania, pisania, w odpowiednich proporcjach. Jednak głównym celem jest rozwijanie umiejętności komunikacji przez kursanta. Już od pierwszych zajęć niezależnie od poziomu komunikujemy się w języku angielskim.