Skip to content

 

Zaczniemy oczywiście od dlaczego

Po pierwsze, Otwarte Pub Quizy by British School Wawer powstały z chęci stworzenia przyjaznego, pozbawionego niepotrzebnego dystansu miejsca do naturalnej rozmowy w języku angielskim.

Po drugie, od dawna było to moim marzeniem, aby powstało środowisko umożliwiające osobom, uczęszczającym na nasze kursy i nie tylko, praktykowanie języka angielskiego poza granicami sali językowej z innymi uczącymi się tego języka na różnych poziomach zaawansowania.

Po trzecie, niejednokrotnie na zajęciach w British School Wawer slyszałam od naszych słuchaczy stwierdzenia, że gdyby dostali mocniejsze trunki, to przełamanie bariery językowej nastąpiło by znacznie szybciej, a płynna rozmowa odbywała by się bez przymusu i na luzie. ??

Co więcej, nie można pominąć jednego z najważniejszych powodów powstania Otwartych Pub Quizów by BSW jakim jest zamiłowanie do języka angielskiego i Wielkiej Brytanii. Pomysłodawczynią pierwszego eventu była nasza Lektorka Wanda, zakochana w Wielkiej Brytanii.

Dlatego też nasze Otwarte Pub Quizy by British School Wawer są stworzone dla miłośników języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej, gdyż Pub Quizy są rodem z Wielkiej Brytanii. Każdy, kto chociaż raz odwiedził nasz Otwarty Pub Quiz, będzie czuł się jak ryba w wodzie w angielskim Pubie.

Z tych wyżej wymienionych powodów zaczęliśmy organizować Pub Quizy w okolicznych restauracjach na terenie Wawra, obecnie nasze regularne spotkania odbywają się w Restauracji Etiuda przy ul. Pożaryskiego 32 w Międzylesiu w jeden czwartek miesiąca.
Szczegóły można sprawdzić tu https://business.facebook.com/events/541355216382461/.

Otwarte Pub Quizy by BSW – czym są

Dla osób, które jeszcze nie do końca są pewni co to są Pub Quizy, śpieszę z wyjaśnieniem.
Pub Quiz – jak nazwa wskazuje, jest to quiz dotyczący różnych kategorii z ogólnej wiedzy o świecie (tj. geografia, sport, muzyka, seriale, sztuka, znane osoby, ciekawe miejsca itd) odbywający się w pubie lub, jak to ma miejsce w polskich warunkach, w restauracji.

Pub Quiz jest to zabawa zespołowa, dobieramy się w zespoły po 5- 8 osób. W zależności od liczby uczestników zazwyczaj tworzymy 3 lub 4 zespoły. Wspólnie odpowiadamy na 10 pytań z każdej z trzech kategorii. Za poprawne odpowiedzi zbieramy punkty. Zespół z największą ilością punktów wygrywa i zdobywa ciekawą nagrodę, za każdym razem inną i zafundowaną przez British School Wawer lub Restaurację Etiuda. Podam przykłady, aby zwiększyć waszą motywację do udziału w naszym evencie: naleweczka od Restauracji Etiuda, Planer do nauki języka angielskiego od British School Wawer, motywacyjna torba płócienna lub kubek British School Wawer przypominający o nauce języka angielskiego, książeczki do czytania w języku angielskim.

Ponadto, wszystkie Otwarte Pub Quizy prowadzone są przez naszych Lektorów British School Wawer. Jest to zatem świetna okazja, aby nas lepiej poznać i z nami porozmawiać, szczególnie jeśli jesteś zainteresowana/y dołączeniem do naszej szkoły.

Otwarte Pub Quizy by BSW – dla kogo są

Dużo było mowy o alkoholu, więc na pewno się domyślacie, że nasze Otwarte Pub Quizy są głównie dla osób dorosłych. ?Ale to wcale nie oznacza, że młodzież za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych nie może brać w nich udziału. Wtedy wszystkie mocniejsze trunki z % zamieniamy na soft drinks.

Jeśli chodzi o poziom zaawansowania i przygotowania językowego potrzebnego do udziału w naszych Pub Quizach by BSW, to naszym zaleceniem było by uczestnictwo od poziomu średnio zaawansowanego niższego (minimum A2) i wzwyż.

Bardzo ważna wiadomość jest taka, że nasze Pub Quizy są darmowe i otwarte dla każdego: dla słuchaczy British School Wawer oraz dla osób, które z jakiegoś powodu nie są jeszcze naszymi słuchaczami. ? Oczywiście pozwoliłam sobie na żart. Nasze Pub Quizy są darmowe i otwarte dla każdego, kto uwielbia język angielski i chce mieć z nim więcej kontaktu.

Ponadto, przy wcześniejszej rejestracji istnieje możliwość zdobycia darmowego welcome drink’a.
A żeby wiedzieć, gdzie się rejestrować, zalajkujcie nas na facebooku, a wszystko się wtedy stanie jasne, gdyż tam się pojawiają wszystkie aktualności. https://www.facebook.com/BritishSchoolWawer/

Naszą wspólną zabawę zawsze zaczynamy od Cocktail Party, czyli takich rozmówek w parach lub mniejszych grupkach na podane przez nas tematy z innymi uczestnikami Otwartego Pub Quizu. Celem Cocktail Party jest rozgrzewka, rozgadanie się po angielsku oraz poznanie innych uczestników eventu przed połączeniem się w zespoły.

Chcemy również zachęcić osoby na początkujących poziomach zaawansowania do uczestnictwa w evencie, aby oswoić się z naturalnym środowiskiem, gdzie panuje tylko język angielski.

Otwarte Pub Quizy by BSW – kiedy i gdzie są

Nasze Pub Quizy by BSW odbywają się w jeden czwartek miesiąca o godzinie 20:15 w Restauracji Etiuda przy ul. Pożaryskiego 32 w Międzylesiu.
Wszystkie szczegóły publikujemy na naszym facebookowym fanpage’u https://www.facebook.com/events/541355216382461/. Zapraszamy do śledzenia nas, aby być na bieżąco z terminami.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana/y – to odważ się i przyjdź ten jeden raz, a gwarantujemy, że będziesz niejednokrotnie wracać. To stwierdzenie bazuję na komentarzach regularnych uczestników naszych Otwartych Pub Quizów.

Nasze Pub Quizy by BSW niosą potrójną wartość, gdyż są one możliwością do poćwiczenia angielskiego, możliwością do poddania próbie swojej wiedzy o świecie oraz możliwością do poznania innych osób, którzy tak samo jak Ty uczą się angielskiego.

To co widzimy się na kolejnym Pub Quizie?

By Natalia Soszyńska