Skip to content

MATURA 2017

Wszystkie pytania i odpowiedzi na temat wyboru kursu i sposobu w jaki przygotowywać się egzaminu maturalnego.

A więc stało się. Jeszcze rok temu podśpiewywaliście sobie wesoło słowa piosenki Czerwonych Gitar, aby teraz stać się dumnymi uczniami trzeciej klasy – i nagle okazuje się, że ta osławiona matura to nie całkiem za rok… Zostało już tylko osiem miesięcy!

Osiem miesięcy?’ Oburzy się pewnie niejeden z was, ‘Toż to kupa czasu!’ Niestety, chcę was sprowadzić na ziemię: osiem miesięcy to wcale nie tak dużo w perspektywie egzaminu dojrzałości.

DLACZEGO MUSZĘ PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ DO EGZAMINU MATURALNEGO JUŻ TERAZ?

(Wkrótce nowy sezon ‘Supernatural...’)

po1pytaniu

przygotowanie do matury 2017

Nieważne, czy zdajecie egzamin maturalny z angielskiego na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym  –  przygotowania warto rozpocząć już teraz. Wielu z nas to mistrzowie prokrastynacji, jednak odkładanie rzeczy na ostatnią chwilę to z reguły kiepski pomysł. Czy systematyczna, spokojna, bezstresowa nauka nie brzmi lepiej, niż zarywanie nocy w kwietniu? Poza tym wiedza zdobyta w ten drugi sposób raczej nie zostanie w głowie na długo… a przecież wasza przygoda z angielskim nie skończy się na maturze. I tu dochodzimy do kolejnej istotnej sprawy:

 

PO CO MI KURS PRZYGOTOWAWCZY W SZKOLE JĘZYKOWEJ?

(Przecież i tak będziemy robić próbne testy na lekcjach…)

po2pytaniu

kurs przygotowawczy do matury w szkole językowej

Klasowe powtórki i testy próbne to często za mało – zwłaszcza, jeśli wasz nauczyciel nie ma pomysłu na powtarzanie materiału w ciekawy sposób. Matura to nie tylko próbne testy. Założenie jest takie, że wasz angielski ma być do maja na odpowiednio wysokim poziomie, co ma się przydać nie tylko na egzaminie dojrzałości, ale przede wszystkim na studiach, w pracy, podróży, i tak dalej. Jednym słowem powinniście znać ten język na poziomie B1 (poziom podstawowy) lub B2 z elementami C1 (poziom rozszerzony). Taki cel raczej trudno będzie osiągnąć, jeśli odłożycie sobie przygotowania na ostatnią chwilę…

 

Sprawdź swój poziom teraz! TEST POZIOMUJĄCY ON-LINE

 

CZY W SZKOLE JĘZYKOWEJ BĘDĘ ROBIĆ COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO ROZWIĄZYWAĆ MODELOWE TESTY?

(Testomania to plaga naszych czasów…)

po3pytaniu

jak wygląda przygotowanie do matury w szkole językowej

Dokładnie tak! Oczywiście ważne jest, żeby przyzwyczaić się do samej struktury egzaminu, jednak w kursie przygotowawczym chodzi przede wszystkim o to, żeby sprawić, że wasz angielski znacząco się poprawi, znikną blokady w mówieniu, a gramatyczna czarna magia stanie się prosta niczym pierwsze zaklęcia nauczane w Hogwarcie. Macie się uczyć, ale też dobrze bawić, przełamując komunikacyjne bariery. Nie dostaniecie tego w swojej szkole!

 

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI KURS PRZYGOTOWAWCZY?

(Czy  wszystkie nie są takie same?)

po4pytaniu

jak wybrać kurs maturalny

Przede wszystkim musicie spytać, czy lektor prowadzący kurs maturalny ma doświadczenie. Prowadzenie kursu z sylabusa i uczenie ‘pod klucz’ (co robi wasz szkolny nauczyciel) to nie to samo, co skuteczne przygotowywanie do matury metodą komunikatywną.  Doświadczony lektor to gwarancja, że na zajęciach będziecie się nie tylko uczyć, ale też dobrze bawić. Warto również zapytać, czy przygotowywane są raporty o postępach (na przykład w British School Wawer nie tylko dostajecie regularne raporty, ale też macie możliwość dodatkowych konsultacji z lektorem). Upewnijcie się też, czy możecie bezpłatnie wziąć udział w pierwszych zajęciach – nikt nie chce kupować kota w worku.

 

Do dzieła! Czym prędzej znajdźcie kurs dla siebie, i niech Moc będzie z wami!

 

Dagmara Zając