Skip to content

Kursy językowe dla seniorów należą do jednych z moich ulubionych grup do prowadzenia. Uczestnicy to ludzie pełni wiedzy, poczucia humoru, obycia i niesamowitej chęci do nauki i poznawania. Dlatego też z pewnością stwierdzam, że jeśli jesteś na emeryturze a myślałeś, że nigdy już nie nauczysz się języka obcego – byłeś w błędzie! Ponieważ w British School Wawer staramy się obalać stereotypy i mity związane z nauką języków podajemy Wam kilka powodów, dla których warto spróbować i zapisać się na kurs dla seniorów.

Angielski dla seniorów – jak efektywnie można się nauczyć w każdym wieku?            

Emerytowani Słuchacze często zapisują się na kurs po prostu dla przyjemności, jaką jest poznawanie języka obcego, a co za tym idzie: nowej kultury, tradycji, wiedzy o świecie– przekłada się to na większą efektywność uczenia a finalnie na lepsze rezultaty i stopnie.

Nasi rodzice i dziadkowie mają coś czego nam młodszym stale brakuje jest to CZAS. Abstrahując od różnych życiowych sytuacji jakie każdego człowieka w życiu ograniczają, Seniorzy generalnie nie są ograniczeni terminami egzaminów czy też wymaganiami pracodawcy – na kursach, dla siebie przeznaczonych, poznają język w swoim tempie, w sposób w pełni dostosowany do swoich oczekiwań, dodatkowo bez presji egzaminu czy kolejnych zaliczeń mają czas na naukę dla własnej satysfakcji. Dlatego też od razu rozwiewamy wszelkie wątpliwości co do tego, czy osoba starsza sobie poradzi – odpowiadamy chórem TAK!

Kursy języka obcego to dla wielu seniorów także okazja towarzyska – to świetny powód do wyjścia z  domu, spotkania osób w swoim wieku, ludzi o podobnych zainteresowaniach. Te wszystkie elementy stanowią o atmosferze na zajęciach – kolejne lekcje to nie tylko nauka, ale sympatyczne i rozrywkowe  spotkania.

            Nauka, przykładowo, języka angielskiego to także motywacja do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy – świat stoi otworem! Na kursie Słuchacze nauczyli się już podstawowych zwrotów po angielsku, więc dlaczego nie mogliby wykorzystać nabytej wiedzy w praktyce czyli podczas zagranicznych wyjazdów? Po wakacjach Słuchacze wracają zadowolenie i dumni z siebie, bo poradzili sobie w codziennych sytuacjach wymagających znajomości angielskiego takich jak zamawianie w  restauracji, zakupy czy pytanie o drogę.  

            Masz rodzinę za granicą? Poznanie języka angielskiego to także możliwość komunikacji z wnukami, które, co zdarza się coraz częściej, urodziły się za granicą i nie mówią dobrze po polsku. Na pewno wielu z Was jest także w sytuacji, gdzie dzieci wyjechały poza granicę Polski aby tam zarabiać i żyć. Odwiedzanie ich  musi być nie lada wyzwaniem dla osoby, która nie bardzo rozumie co mówi do niej stewardessa. Dołączając do grupy językowej dla seniorów osłuchasz się z językiem oraz zaznajomisz z komunikatywnym językiem. Rodzinne spotkania już nigdy więcej nie będą kojarzyły Ci się z czymś stresującym ale jedynie radością.

Aby wszystkie powyższe założenia były zrealizowane, bardzo istotnym jest to, aby dobrać kurs odpowiednio dostosowany do potrzeb Seniora. Jeżeli podjąłeś tą decyzję i chcesz rozpocząć swoją przygodę z nauką języka, pamiętaj o kilku niezbędnych informacjach, które będziesz musiał sprawdzić przy doborze szkoły. Warto abyś poprosił o pomoc dzieci bądź konsultantów w naszej szkole (telefon kontaktowy znajdziesz pod tym adresem: http://britishschool.pl/warszawa-wawer/kontakt)

  • Kursy dla seniorów prowadzone są w oparciu o potrzeby tej właśnie grupy wiekowej.To do nich dostosowany jest program kursu jak i tempo nauczania.
  • Na kursach nie boimy się komputera. Materiały multimedialne mają Państwu uatrakcyjnić a przede wszystkim ułatwić naukę a nie ją komplikować.
  • Wielu seniorów chętnie łączy uczestnictwo w tradycyjnym kursie z wykorzystaniem narzędzi online. Gdy z różnych powodów nie mogą być na zajęciach –mogą uczyć się z domu, korzystać z lekcji prowadzonych online, platformy e-learningowej, uczestniczyć w webinariach. Umiejętność wykorzystania nowych technologii (to wcale nie jest trudne!) do nauki angielskiego sprawia im podwójną satysfakcję.
  • Ponieważ w pewnym wieku zdrowie nie zawsze pozwala uczestniczyć w 100% zajęć warto dowiedzieć się jakie są warunki rozwiązania umowy z powodów zdrowotnych. Wiele szkół pobiera płatność z góry bez możliwości zwrotu pieniędzy w przypadku rezygnacji w trakcie kursu. W British School Wawer mamy specjalną ofertę, która przewiduje taką ewentualność.
  • Dowiedz się na czym opiera się prowadzenie pojedynczej, przykładowej lekcji. To bardzo ważne czy Lektor używa innych materiałów (specjalnie przygotowanych dla kursantów 60+), czy też podręczniki nie różnią się od tych dedykowanych młodym ludziom.

Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń!