Skip to content

#zmieniamysięnalepsze  #chcemybyćjeszczelepsi

#britishshchoolwawer

Pod tymi właśnie hasłami rozpoczęliśmy cykl spotkań naszego zespołu mających na celu jak najlepsze przygotowanie się do wyjazdów mobilności w lipcu i sierpniu 2016.  Naszą myślą przewodnią jest zrewolucjonizowanie i zmodernizowanie nauki języków obcych, co jest możliwe poprzez dzielenie się między sobą pomysłami, narzędziami i wydarzeniami dostępnymi zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym.  Chcemy zarazić jeden drugiego swoimi pomysłami, a w rezultacie poprzez wspólne działania rozprzestrzenić je w całej naszej szkole, aby  pokazać społeczności lokalnej, że nauka nie musi być nudna.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 29 stycznia 2016 zostało przeprowadzone przez Łukasza Knapa.  Na spotkaniu zostały omówione najnowsze technologie i ich zastosowanie w procesie nauczania języków obcych. Łukasz przybliżył nam ten temat w lekki, przyjemny i mocno angażujący sposób.

Po wprowadzeniu założeń szkolenia, osoby dorosłe na początku nieco nieufne, teraz świetnie sobie radzą z odczytanie kodów QR i odnalezieniem właściwej odpowiedzi. Z przyjemnością oglądają motywacyjne przemówienia TEDa, nagrywają ustne wypowiedzi i uczą się słownictwa za pomocą nowoczesnych aplikacji. A to tylko wierzchołek naszej rewolucyjnej góry lodowej i tego czego chcemy naszych słuchaczy nauczyć i wprowadzić w naszej szkole w przyszłości. Niewątpliwie będzie stać nas na dużo więcej już niebawem po kursach mobilności w najlepszych ośrodkach szkoleniowych w Wielkiej Brytanii.

Tematem naszego kolejnego spotkania było przedstawienie pomysłu Katarzyny Kryjak na temat nowoczesnej strony internetowej oraz bloga, na którym będziemy Państwu umilać i ułatwiać naukę języków obcych.  Nasz blog to zbiór pożytecznych, praktycznych oraz wartościowych wskazówek niezbędnych do nauki języka obcego w jednym miejscu. W naszych wpisach przedstawimy Państwu między innymi jak poprawnie pisać maile formalne, jak skutecznie uczyć się słownictwa, jak zmotywować się do samodzielnej nauki w domu, przekonamy Państwa do spróbowania lekcji online oraz do tego, że nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno na naukę języka obcego dla osoby dorosłej, każdy wiek jest odpowiedni.

17 czerwca 2016r. spotkaliśmy się aby przypomnieć założenia projektu, omówić nasze wyjazdy mobilności, przygotować się do podróży i kursu oraz ustalić osoby do kontaktu w trakcie mobilności.

spotkanie2

spotkanie1