Skip to content

Poznaj 7 sposobów na to jak się zmotywować do nauki języka angielskiego! 

Tak bardzo byś chciał/ła mówić po angielsku, ale brakuje Ci wewnętrznej siły do regularnej nauki i uczęszczania na zajęcia przez brak chęci, brak postępów, przez złą pogodę i inne powody? Znamy to.

Proszę pamiętaj, ze nauka angielskiego jest to wieloletni proces, który wymaga determinacji, konsekwencji i przede wszystkim systematyczności. Nie ma jednej cudownej metody na nauczenie się języka obcego w trzy miesiące. Nie daj się na to nabrać, a zacznij działać juz dziś, gdyż czas i tak minie.

W naszym cyklu #BritishSchoolWawerRadzi będziemy prezentować serię 10 pomysłów naszych słuchaczy na to jak to zrobić, aby było łatwiej się zmotywować do działania i trudno było zrezygnować z nauki angielskiego. Wierzymy w to, że zawsze warto pytać o takie kwestie osoby aktywnie uczące się języków, gdyż mają one swoje sprawdzone chwyty.

W dzisiejszym wpisie nasza słuchaczka British School Wawer Marta z grupy na poziomie Intermediate przedstawia swoich 7 sprawdzonych pomysłów na jesienną chandrę:

  1. Partner in crime. Porozmawiaj ze znajomymi,może ktoś też ma chęć do nauki, abyście zapisali się na kurs języka angielskiego razem. Zawsze jak Tobie zabraknie silnej woli, to będzie ta druga osoba, która Ci pomoże, zmotywuje do kolejnej lekcji, osoba, z która będziesz mógł/ła odrobić pracę domową lub pouczyć się na glos. 
  2. Blocking times. Wpisz sobie lekcje języka angielskiego na stałe w kalendarz i nie bierz pod uwagę czasu, który masz rozpisany na kurs do planowania pozostałych aktywności. Zakupy lub spotkanie ze znajomymi zaplanuj na inny termin.
  3. Advance payment. Zapłać za angielski za rok z góry, wtedy ciężej będzie Ci zrezygnować z nauki języka angielskiego. W British School Wawer dodatkowo dostaniesz 7% zniżki płacąc za rok z góry. To się podwójnie opłaca.
  4. Team spirit. Kolejnym dobrym sposobem na systematyczne chodzenie na zajęcia jest zapisanie się do grupy, a nie na zajęcia indywidualne. W przypadku opuszczenia zajęć, będziesz musiał/ła nadrobić zaległości, bo ciężko Ci będzie zrozumieć kolejny temat, a grupa będzie szła do przodu. Jest to dobra motywacja do nieopuszczania spotkań z angielskiego bez powodu. A poza tym, zawsze masz możliwość poznać kogoś fajnego w grupie. W British School Wawer najczęściej są to osoby z Wawra.
  5. Every bit helps. Każdą wolną chwilę poświęć na naukę języka angielskiego, wystarczy 15- 30 min dziennie, jadąc do pracy pociągiem lub autobusem, a nawet czekając w kolejce do lekarza. Zawsze ten żmudny czas możesz sobie umilić i szybciej Ci minie podróż lub czekanie. Sprawdź nasze pomysły na to w tym wpisie: https://britishwawer.pl/2017/09/16/2389/
  6. No more excuses. Jeżeli Twoją wymówką jest brak czasu na powtórzenie materiału w domu przez dzieci lub inne obowiązki, to poproś męża lub żonę o wsparcie, niech zabierze dzieci na krótki spacer, a Ty będziesz miał/ła chwilę dla siebie, a Twoja druga połówka spędzi miło czas z Waszymi pociechami.
  7. Efforts pay off. Pamiętaj, widząc efekty swojej pracy, będziesz miał/ła większą motywację do dalszej nauki angielskiego. Zawsze jak coś idzie nam dobrze lub widzimy efekty, to sięgamy po więcej. Daj sobie trochę czasu, bądź cierpliwy/a. Wiesz przecież, że na efekty trzeba zarówno poczekać jak i zapracować.

Wypróbuj te sposoby na sobie zamiast myśleć o zaprzestaniu nauki, a w kolejnych wpisach przedstawimy inne rozwiązania motywacyjne i organizacyjne. More to come. 🙂

Marta